Święto rolników - DOŻYNKI

Wrzesień to czas dożynek, święta, podczas którego dziękujemy rolnikom za ich trud i ciężką pracę. W tym roku zostałam zaproszona na dwie takie uroczystości w naszym powiecie. Obie przygotowane z niezwykłym pietyzmem i mające piękną oprawę.

6 września br. odbyły się Dożynki w Wydminach, z kolei 13 września w Miłkach. Publiczność dopisała na obu imprezach, organizatorzy przygotowali wspaniały program artystyczny, sołectwa prześcigały się w zaprezentowaniu pięknych wieńców dożynkowych i stoisk z rękodziełem i wyrobami kulinarnymi. W Miłkach miałam nawet zaszczyt wziąć udział w komisji konkursowej oceniającej wieńce i stoiska. Choć wybór nie był łatwy....

Obie gminy są mi bliskie - w Wydminach spędziłam szczęśliwe lata dziecięce i do tej pory mam tu rodzinę. Z kolei w Gminie Miłki kibicuję artystycznym występom niezwykle sympatycznych zespołów - "Marciniankom" i "Kalinom". Spotykam je często na różnego rodzaju wydarzeniach i różnych przeglądach. Panie i panowie wchodzący w skład tych zespołów mają niezwykłą energię i zaangażowanie.

Rolnikom z terenu naszego powiatu, którym dedykowane są dożynki, dziękuję za ogrom pracy, w tak trudnym przecież roku. Bez względu na wielkość plonów, Wasza praca jest bardzo ciężka i zasługuje tylko na dobre słowa.

Organizatorom gratuluję udanego święta. Szczególnie ciepło dziękuję Wójtowi Gminy Wydminy Radosławowi Królowi i Pani Wójt Gminy Miłki Barbarze Mazurczyk za zaproszenie. I już wiem, że w przyszłym roku trzeba zarezerwować sobie trochę więcej czasu, by w pełni uczestniczyć w tych wydarzeniach.

null

null

null

null

null

null

null

Przeczytaj także o ciekawym pomyśle "Dziewczyn znad Sapiny" na wsparcie swojego projektu.

http://radnaostrowska.pl/blog/crowdfunding-z-pomoc...