Sesja 26.02.2015 pod znakiem jednomyślności

   Sesja lutowa okazała się bardzo krótka, trwała tylko godzinę  i mogę ją określić jako pod znakiem jednomyślności. Wszystkie projekty uchwał były przegłosowane jednogłośnie (w sesji uczestniczyło 15 radnych). Sprawy zresztą były szczegółowo omawiane na komisjach, więc przy głosowaniu uchwał dodatkowych pytań nie było.

   W kwestii szpitala - radni opowiedzieli się za przyjęciem wniosków Komisji  Społecznej i rekomendowali zarządowi rozwiązanie umowy z Grupą Nowy Szpital. Obecnie w szpitalu dość niejasna wydaje się być pozycja prezesa - GNS zwrócił się do Rady Nadzorczej o odwołanie pani prezes w trybie nagłym. Zarząd Powiatu nie wyraził zgody na to. Starosta przekazał zebranym informacje po spotkaniu z samorządowcami naszego powiatu - oferta wsparcia finansowego nie wygląda zbyt optymistycznie, gminy nie podchodzą do tego z entuzjazmem, niemniej jednak burmistrzowie i wójtowie uzależniają swoje decyzje od rozwiązania umowy z operatorem. Starostowie umówieni są też z wojewodą na spotkanie  w sprawie ewentualnego dofinansowania szpitala (głównie agregatu), liczą też na wsparcie z miasta Giżycka (sam podatek od nieruchomości, jaki szpital płaci miastu to ok. 140 000 zł). Mam nadzieję, że rozmowy te będą owocne. Starosta Strażewicz ma w niedługim czasie spotkać się z załogą szpitala, by uspokoić napięte do tej pory nastroje. Niemniej jednak już teraz  Wicestarosta Drzażdżewski przekazał zapewnienie , że żadnych ruchów kadrowych i płacowych nie powinno być w najbliższym okresie. 

    Miłym akcentem na sesji była wizyta przedstawicieli Giżyckiego Stowarzyszenia Łyżwiarskiego "Czarne Pantery. Na ręce Starosty przekazali oni  pamiątkową statuetkę z podziękowaniem za wsparcie ich udziału w międzynarodowym maratonie w Weissensee w Austrii. Dystans maratonu to 200 km, więc wielkie gratulacje dla naszych giżycczan! A przy okazji to dobra promocja Powiatu Giżyckiego.  Życzę dalszych sukcesów!