Warto wybrać się na MISTERIUM - 13.03.2016

Już wkrótce szykuje się niezwykłe widowisko - Misterium Męki Pańskiej. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest ksiądz Mariusz Pawlina z Parafii Św. Maksymiliana Kolbe. Kilkudziesięciu mieszkańców Giżycka  podjęło się trudu wielogodzinnych przygotowań, prób i zmagań aktorskich, by przedstawić wydarzenia sprzed 2 tysięcy lat. Jest to niezykłe przedsięwzięcie - uczestniczą w nim mieszkańcy miasta i gminy Giżycko, na co dzień zapewne nie mający do czynienia z grą aktorską. Są dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorzy (m.in. z naszego Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku).  Jestem pod wrażeniem ilości osób zaangażowanych i wspierających . Niektóre osoby szyją stroje, plakatują, nagłaśniają wydarzenie. Są też instytucje wspierające muzycznie i sprzętowo. Ksiądz Mariusz, który jest autorem scenariusza, reżyserem i głównym organizatorem zaraża swoim entuzjazmem i daje gwarancję, że MISTERIUM będzie niezapomnianym przeżyciem. 

Cieszę się niezwykle, że mogę być skromnym uczestnikiem tego wydarzenia - mam małą rolę żony Piłata. Co prawda decydując się na udział, nie sądziłam, że tak wiele godzin trzeba będzie poświęcić... próby są prawie codziennie, trwają co najmniej dwie godziny i aura zimowa mocno daje się nam we znaki. Ale myślę, że warto!

Dlatego też bardzo serdecznie zachęcam Państwa do zobaczenia efektów tych starań. Proszę zarezerwować sobie czas 13 marca o godz. 19.00. Wcześniej o godz. 18.00 odbędzie się msza święta. Miejsce - Parafia Św. Maksymiliana Kolbe na Wilanowie.


Zwiastun Misterium można obejrzeć tu:

https://www.youtube.com/watch?v=onSyU2MXowY


misterium.jpg