Z cyklu POLECAM - spektakl "RO-TA-ŻY z Mazur"

Ostatnio coraz częściej łapię się na tym, że lubię oglądać wydarzenia z udziałem ludzi z mojego otoczenia. Nie zawodowców. Sama czasem uczestniczę jako aktor amator w różnego rodzaju przedsięwzięciach, planowałam też wziąć czynny udział w przygotowaniu spektaklu "RO-TA-ŻY". Niestety, ze względu na inne zobowiązania nie mogłam w tym roku ... Jednak z przyjemnością udałam się na premierę wydarzenia w Węgorzewie. I - jak zresztą przypuszczałam- wyszłam zachwycona.

rotay1.jpg

W przedstawieniu biorą udział rodziny związane ze Stowarzyszeniem Dziewczyny znad Sapiny z Pozezdrza. Osoby, na co dzień zajmujące się zupełnie innymi sprawami niż aktorstwo. Pod kierunkiem wspaniałej reżyserki i aktorki Grażyny Kaznowskiej osoby te stworzyły piękne kreacje aktorskie i taneczne. Spektakl dosyć nietypowy, nie jest to zwykłe przedstawienie. Przemawia kolorem, muzyką, tańcem.

rotay2.jpg

Najważniejsze też, że aktorów możecie spotkać na co dzień w sąsiedniej gminie. Są autentyczni, to co robią - robią z pasji i chęci zrobienia także czegoś dla innych. I udaje im się to znakomicie.

Staraniem Urszuli Kałębasiak spektakl będzie można obejrzeć także i w Giżycku. Stąd też polecam w najbliższą niedzielę udać się do Hotelu St. Bruno. Naprawdę warto!

rotay.jpg

Przeczytaj także inne wpisy na moim blogu...